Регистрација
ЖИВЕЈТЕ СОЧУСТВИТЕЛНО
PDF
Печати
Е-пошта
Погрижете се за бездомните животни

АПЕЛ

до сите наши активисти, волонтери, поддржувачи, хумани луѓе кои се грижат за бездомните животни !!!

 

 
PDF
Печати
Е-пошта
Што навистина ќе се случи ако цел свет се исхранува вегански?

Со глобална примена на веганска исхрана до 2050 година, ќе се спасат повеќе од осум милиони човечки животи, а емисиите на стакленички гасови ќе се намалат за две третини, се истакнува во истражувањето спроведено од Универзитетот Оксфорд, објавено на 21-ви март, оваа година.

 
PDF
Печати
Е-пошта
online донации/online donate

Почитувани, доколку имате проблем со вчитувањето во пребарувач пристапете дирекно преку следниот линк https://www.anima-mundi.org.mk/donate/
 
PDF
Печати
Е-пошта
Новогодишна честитка

cestitka za nova godinaДраги пријатели,

Ви посакуваме среќна и успешна Нова Година, полна љубов и радости, полна хуманост и добри одлуки, одлуки кој ќе го слават животот на сите живи битија, кои ќе спасуваат! Свртете нов лист - станете веган, или барем вегетаријанец, исфрлете го насилството од вашите чинии, шкафови, животи. Борете се за животните со сите сили, секој пат сторете нешто повеќе. Не учествувајте во неправда и не ја премолчувајте никогаш. Бидете движечка сила за позитивна промена, менувајте се себе си, менувајте го светот!

Ви благодариме за сетта поддршка која ни ја пруживте нам оваа година и што со сите сили им помагавте на животните - што спасувавте, вдомувавте, лекувавте; што протестиравте, пишувавте, споделувавте, реагиравте; што дониравте, апелиравте секаде за помош; што промивиравте веганство, вегетаријанство, па пак веганство; што се дружевте забавувавте заедно со нас – ВИЕ СТЕ ОНИЕ КОИ ОД НАС ПРАВАТ АНИМА МУНДИ, ЗАЕДНО СИТЕ НИЕ, ДУШАТА НА СВЕТОТ!

 
PDF
Печати
Е-пошта
ЗОШТО АНИМА МУНДИ И ЗОШТО ДА ЖИВЕЕТЕ СОЧУСТВИТЕЛНО?

ЗАВЗЕМЕТЕ СТАВ. Неутралноста секогаш му помага на тиранинот, никогаш на жртвата. Молкот го охрабрува мачителот, никогаш оној кој е измачуван"

Ние сме група истомисленици, поединци и не поврзува убедувањето дека животните заслужуваат свои права. Секој од нас, во различни животни контексти сватил дека животните се најобесправените и најискористуваните суштества во историјата на човештвото, континуирани жртви на неправда предизвикана од човечки фактор, воден со безкомпромисната желбата за профит. Тоа се жртви и неправди кои можат да се одбегнат. Затоа се здруживме и заедно се залагаме еднаш за секогаш тие неправди да запрат.

 
<< Почеток < Пред 1 2 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
kujna

Пријатели на Анима Мунди

Благодарност до долунаведените кои ги сакаат животните и прифатија да се заложат за нив и бидат наши пријатели и подржувачи.

Civica mobilotas

SmartCode

JE caw InDesign white

КОНТАКТ ИНФО

Здружение за заштита на животни "Анима Мунди"

Телефон: 077 487 253

E-пошта: contact@anima-mundi.org.mk | anima.mundi.sk.mk@gmail.com

Денарска сметка
240090002006130
Депонент-Уни Банка А.Д.-Скопје

fb