Регистрација
АКЦИИ/НАСТАНИ
PDF
Печати
Е-пошта
Зошто еутаназијата е глупава идеја?

#ЕутаназијаЗаГлупавиИдеи

Ние, активистите и љубителите, ве очекуваме во недела за да ви ја преставиме нашата иницијатива за решавање на проблемот со уличните животни и да ви одговориме на сите ваши прашања :)

 

 

 

Се гледаме!

 
PDF
Печати
Е-пошта
Хуманитарна забава

Хуманитарна забава

 

 

 
PDF
Печати
Е-пошта
ВЕГЕФЕСТ 2017

РЕВОЛУЦИЈА КОЈА ПОЧНУВА ВО ТВОЈАТА ЧИНИЈА – ЗА ПРАВА НА ЖИВОТНИТЕ!

ВЕГЕФЕСТ 2017

НИЕ МОЖЕМЕ ДА ЖИВЕЕМЕ ПОИНАКУ !

 

 
PDF
Печати
Е-пошта
Обраќање до Градоначалникот на град Скопје, г-дин Гоце Трајановски и македонската јавност

До Градоначалник на Град Скопје, г-дин Коце Трајановски и македонската јавност

Почитувани,

Од доверлив извор знаеме дека Вардариште започнува со масовно заловување и убивање на бездомните кучиња во центарот на Скопје во пресрет на фудбалскиот меч од Суперкупот на УЕФА кој ќе се одигра на 8. Август во Арената Филип Втори.

 

 
PDF
Печати
Е-пошта
Д Фестивал 2017

Одбројуваме денови до Д фестивал, нашиот омилен фестивал кој никако не го пропуштаме! И оваа година тимот на Анима Мунди ве очекува на зелениот, веган штанд.

 

 
PDF
Печати
Е-пошта
ОБНОВЕНО: Изречена парична казна, Кривичната постапка е во тек!

Информираме дека врз основ на Пријава која ја поднесовме во Агенцијата за храна и ветеринарство против лицето Симо Липски Христовски за мачење и свирепо убиство на кучето Идриз – мирно бездомно куче кое монструмот со секира го закла среде бел ден – е констатирано најгрубо кршење на Законот за заштита и благосостојба на животните.

 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
bann001
bann002
bann003

kujna

Пријатели на Анима Мунди

Благодарност до долунаведените кои ги сакаат животните и прифатија да се заложат за нив и бидат наши пријатели и подржувачи.

Civica mobilotas

SmartCode

JE caw InDesign white

КОНТАКТ ИНФО

Здружение за заштита на животни "Анима Мунди"

Телефон: 077 487 253

E-пошта: contact@anima-mundi.org.mk | anima.mundi.sk.mk@gmail.com

Денарска сметка
240090002006130
Депонент-Уни Банка А.Д.-Скопје

fb